10/26/2021 9:30:16 AM
194 Okunma
Sağlık çalışanları için fidan dikildi

Manisa’nın Ahmetli ve Turgutlu ilçelerinin sınırında bulunan Hacı Köseli Mahallesinde geçtiğimiz yıl Ağustos ayında çıkan yangında yaklaşık 900 hektarlık alan zarar görmüştü. Düzenlenen programda daha öncede ağaç dikimi yapılan alana bu kez de salgın sürecinde hayatını kaybeden sağlık çalışanlarına ithafen 500 adet fıstık çamı dikimi yapıldı. Adalet Bakanlığı ve Tarım ve Orman Bakanlığının ortak yürüttüğü proje kapsamında yükümlü, hükümlü ve personele ağaç sevgisini kazandırmak için 2018 yılından bu yana uygulanan proje kapsamında fidan dikimi gerçekleştirildi.


Bu yıl Dünya Sağlık Haftası kapsamında 07-13 Nisan 2021 tarihlerinde pandemi sürecinde vefat eden ya da görevi başındayken şehit olan sağlık çalışanlarına ithafen orman yangını yaşanmış bölgelerde, yanan orman alanlarının yeniden ağaçlandırılması çalışması planlandı.


Turgutlu Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından,  Ahmetli Orman işletmesi Şefliğinin işbirliğinde geçtiğimiz yıl çıkan yangında yüz binlerce ağacın zarar gördüğü Hacı Köseli Mahallesinde bulunan bölgeye 500 adet fıstık çamı fidanı dikildi. Bu kapsamda salgın döneminde Manisa’da vefat eden sağlık personellerinden Prof. Dr. Faik Mümtaz Koyuncu, Uzm. Dr. Cemal Yıldız, Hizmetli Mürban Göçmen, Hizmetli Mücahip Etil, Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni Ahmet Erkuş, Araştırmacı Mümtaz Erol’un anısı başta olmak üzere tüm vefat eden sağlık personeli adına fidanlar toprakla buluştu.


Manisa’nın Ahmetli ilçesi Hacı Köseli Mahallesinde düzenlenen program, Turgutlu Kaymakamı Ali Yılmaz, Turgutlu Cumhuriyet Başsavcısı Abdüsselam Esen, Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan, Turgutlu İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Halim Karaer, Ahmetli İlçe Jandarma Komutanı Uçal Karataş Ahmetli İlçe Emniyet Amiri Halil Beyhan, Turgutlu Denetimli Serbestlik Müdür Yardımcısı Bülent Uğraş, Turgutlu İlçe Sağlık Müdürü Dr. Bilgehan Hasyiğit, Ahmetli İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ezgi Tanımlı, Turgutlu Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Ümit Aksoy, Turgutlu Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Uzm. Dr. Nilgün Fidan Koçyiğit,  Ahmetli İlçe Orman İşletme Şefi Mehmet Çobanoğlu, Turgutlu A3 Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu çalışanları, Turgutlu ve Ahmetli İlçe Sağlık çalışanları, Denetimli Serbestlik personeli ve Ahmetli İlçe Orman İşletme Şefliği Personeli ve Denetimli Serbestlik kapsamındaki yükümlülülerin de katılımıyla gerçekleştirildi.